Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Денеска е недела, 26 август 2018 година, 238-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 127 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 51 минута, а ќе зајде во 19 часот и 19 минути.

Денов трае 13 часа и 28 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 19 часот и 33 минути, а ќе зајде во 5 часот и 32 минути.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...