• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 август 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 25 август 2018 година, 237-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 128 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 50 минути, а ќе зајде во 19 часот и 21 минута.

Денов трае 13 часа и 31 минута.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 19 часот и 1 минута, а ќе зајде во 4 часот и 34 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ