МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

25 август 2018

Даблин - Папата Франциско ќе допатува во дводневна посета на Ирска.

Стокхолм - Неонацистичкото „Скандинавско движење на отпорот“ организира протест во Стокхолм.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ