• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

25 август 2018

Струга/Охрид - Струшки вечери на поезијата. 

- Поетско кафе со добитникот на „Златен Венец“ на СВП за 2018 година, Адам Загајевски (Летна тераса, Хотел Дрим/10:00)

- Симпозиум „Изгубено/најдено во преводот“. (Пијано бар, Хотел Дрим/11:30)

 Охрид - Поетски портрет на поетот-лауреат на „Златен венц на СВП 2018“ (Црква „Св. Софија“/20:30)

Битола - Завршува 13. издание на Фестивалот за современи уметности АКТО.

Охрид - 32. Охридски пливачки маратон. (Почеток пристаниште кај Свети Наум/12:00)

________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ