МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 август 2018

Берлин - Германската канцеларка Ангела Меркел ќе даде годишно летно интервју за телевизијата АРД во врска со надворешни и внатрешно политички теми.

Техеран - Иранскиот Парламент ќе гласа за отстранување од должност на министерот за економија.

Хермел - Обраќање на лидерот на либанската група Хезболах.

Пекинг - Средба на министрите за надворешни работи на Кина и на Лаос.

Хараре - Стапување на должност на новиот претседател на Зимбабве, Емерсон Мнангава.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ