• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

26 август 2018 

Скопје - Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ќе одржи прес-конференција на тема изградба, проширување и опремување на детски градинки. (Влада на РМ /11:00)

Скопје - Доделување на државната награда „Мајка Тереза“ (Собрание на Република Македонија - Свечена кристална сала /12:00)

Скопје - Традиционална манифестација „Денови на Св. Мајка Тереза“ организирано од граѓанската асоцијација „Скопјанката Мајка Тереза“

- Положување цвеќе на спомен плочата на местото на нејзината родна куќа како и на споменикот во Феудална кула (10:00)

- Отворање ликовна изложба во Дом на АРМ (11:00)

Струга - Меѓународно поетско читање „Мостови“ и врачување на наградите „Златен венец“, „Браќа Миладиновци“ и „Мостови на Струга“ на Струшките вечери на поезијата. (Мост на поезијата /20:30)

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ