• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

МИА најави свет

МИА најави свет

27 август 2018

Хаг - Иран ќе го повика Високиот суд на ОН да нареди итно укинување на санкциите на САД против земјата

Париз - Францускиот претседател Емануел Макрон ќе одржи говор пред амбасадорите на земјата

Пекинг - Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас ќе се состане со својот кинески колега Ван Ји

Вашингтон - Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го прими својот кениски колега Ухуру Кенјата во Белата куќа

Њујорк - Советот за безбедност на ОН ќе расправа за ситуацијата во ДР Конго пред изборите во декември

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ