Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 28 август 2018 година, 240-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 125 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 53 минути, а ќе зајде во 19 часот и 16 минути.

Денов трае 13 часа и 23 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 20 часот и 30 минути, а ќе зајде во 7 часот и 31 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ