• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 август 2018

Москва - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе се сретне со својот колега од Саудиска Арабија, Адел Ал-Џубеир.

Виена - Средба на министрите за одбрана на ЕУ.

Дакар - Германската канцеларка Ангела Меркел во посета на Сенегал, Гана и Нигерија.

Берлин - Германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас ќе разговара со главниот преговарач на ЕУ за Брегзит, Мишел Барние.

Абуџа - Британската премиерка Тереза Меј во посета на Нигерија.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ