Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 30 август 2018 година, 242-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 123 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 55 минути, а ќе зајде во 19 часот и 13 минути.

Денов трае 13 часа и 18 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 21 часот и 25 минути, а ќе зајде во 9 часот и 34 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ