МИА најави - свет

МИА најави - свет

30 август 2018

Виена - Неформална средба на министрите за надворешни работи на Европската унија посветена на Балканот

Феникс/Вашингтон - Меморијални служби во спомен на починатиот американски политичар Џон Мекејн

Евансвил - Американскиот претседател Доналд Трамп организира митинг во поддршка на републиканските кандидати во Индијана во пресрет на конгресните избори на 6 ноември

Акра - Германската канцеларка Ангела Меркел е во посета на Гана по што ќе ја продолжи својата африканска турнеја со посета на Нигерија

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ