МИА најави - свет

МИА најави - свет

31 август 2018

Вашингтон/Феникс - Комеморации за починатиот американски сенатор Џон Мекејн

Виена - Втор ден од неформалниот самит на европските министри за надворешни работи

Истанбул - Средба на вселенскиот патријарх Вартоломеј Први и рускиот патријарх Кирил

Детроит - Погребна церемонија за американската пејачка легенда Арета Френклин 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ