• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Денеска е недела, 2 септември 2018 година, 245-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 120 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 58 минути, а ќе зајде во 19 часот и 8 минути.

Денов трае 13 часа и 10 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 23 часот и 7 минути, а ќе зајде во 12 часот и 47 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ