• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 1 септември 2018 година, 244-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 121 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 57 минути, а ќе зајде во 19 часот и 10 минути.

Денов трае 13 часа и 13 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 22 часот и 29 минути, а ќе зајде во 11 часот и 41 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ