• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

2 септември 2018

Куманово  - Премиерот Зоран Заев и претседателот на Република Србија Александар Вучиќ, ќе се сретнат на граничниот премин Табановце-Прешево каде ќе најават имплементација на проектот за заедничко гранично управување - One Stop Shop. (ГП Табановце-Прешево/изјави за медиумите/16:00)

Скопје - Прес-конференција на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов. (СУГС „Орце Николов“/11:00)

Скопје - Свечено отворање на II-та SARCOS COST Аction– RILEM школа за обука на докторанди со наслов „Современи материјали и технологии базирани на неоргански врзива“. (Универзитет ,,Св. Кирил и Методиј" Амфитеатар на Технолошко-металуршки факултет/17:00)

Париз -  Солистички концерт на македонската виолинистка Ева Богоевска. (Американска катедрала во Париз)

 

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...