• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

3 септември 2018 (МИА) 

Кито - Во Еквадор се одржува регионална конференција за бегалците кои ја напуштаат Венецуела.

Пекинг - Форум за соработката Кина-Африка (ФОЦАЦ).

Кигали - Парламентарни избори во Руанда.

Тел Авив - Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте во посета на Израел.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ