• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Денеска е среда, 5 септември 2018 година, 248-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 117 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 2 минути, а ќе зајде во 19 часот и 3 минути.

Денов трае 13 часа и 1 минута.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее 46 минути по полноќ, а ќе зајде во 16 часот.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ