• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

6 септември 2018

Бангкок - Собир во знак на благодарност на спасувачите кои помогнаа во извлекувањето на децата заробени во поплавена пештера во Тајланд

Женева - Средба посветена на војната во Јемен во седиштето на Обединетите нации во Женева

Њу Делхи - Средба на министрите за одбрана и надворешни работи на САД, Џејмс Метис и Мајк Помпео, со нивните индиски колеги

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ