Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 8 септември 2018 година, 251-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 114 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 5 минути, а ќе зајде во 18 часот и 58 минути.

Денов трае 12 часа и 53 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 4 часот и 8 минути, а ќе зајде во 18 часот и 27 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ