• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

10 септември 2018

Скопје - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ќе ја посети општина Арачиново. (изјави за медиуми во просториите на општината/11:30)

Скопје - Прес-конференција на Стопанската комора на Македонија. (сала 1, петти кат/11:00)

Скопје - Прес-конференција на Централниот депозитар за хартии од вердност и медиа тренинг за новинари. (Јавна соба/11:30)

Скопје - Прес-конференција на Асоцијацијата на превозници Исток. (простории на Асоцијацијата/11:00)

Скопје - Прес-конференција на претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села. (плоштад Скендербег/12:00)

Скопје - Прес-конференција на Движењето „Беса“ на Биљал Касами. (ул. Христијан Тодоровски - карпош бр.84А/13:00)

Скопје - Прес-конференција на граѓанската иницијатива „Зачекори напред! Изборот е твој!“. (ЕУ Инфо центар/12:30) 

Скопје - Раководителот на Центарот за стратегиски истражувања при Македонската академија на науките и уметностите Владо Камбовски ќе одржи средба со новинари. (ЦСИ, МАНУ/10:00) 

Скопје - Отворање на изложбата „Елема Монохроматик“ која е дел од манифестацијата „56-ти Денови на македонска фотографија“. (НЛБ Галерија/20:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...