• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

10 септември 2018

Владивосток - Трговски преговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе.

Брисел - Средба на еврокомесарот за трговија Сесилија Малмстром и специјалниот пратеник за трговија на САД, Роберт Лајтхизер.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ