• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

10 септември 2018

Скопје - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ќе ја посети општина Арачиново. (изјави за медиуми во просториите на општината/11:30)

Скопје - Прес-конференција на Стопанската комора на Македонија. (сала 1, петти кат/11:00)

Скопје - Прес-конференција на Централниот депозитар за хартии од вердност и медиа тренинг за новинари. (Јавна соба/11:30)

Скопје - Прес-конференција на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. (населба Хиподром-Гази Баба, кај последната станица на автобусот со број 50/10:30)

Скопје - Прес-конференција на Асоцијацијата на превозници Исток. (простории на Асоцијацијата/11:00)

Скопје - Прес-конференција на претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села. (плоштад Скендербег/12:00)

Скопје - Прес-конференција на Движењето „Беса“ на Биљал Касами. (ул. Христијан Тодоровски - карпош бр.84А/13:00)

Скопје - Прес-конференција на политичката партија Левица. (седиште на партијата/11:00)

Скопје - Прес-конференција на граѓанската иницијатива „Зачекори напред! Изборот е твој!“. (ЕУ Инфо центар/12:30) 

Скопје - Раководителот на Центарот за стратегиски истражувања при Македонската академија на науките и уметностите Владо Камбовски ќе одржи средба со новинари. (ЦСИ, МАНУ/10:00) 

Скопје - Отворање на изложбата „Елема Монохроматик“ која е дел од манифестацијата „56-ти Денови на македонска фотографија“. (НЛБ Галерија/20:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ