Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Денеска е среда, 12 септември 2018 година, 255-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 110 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 9 минути, а ќе зајде во 18 часот и 51 минута.

Денов трае 12 часа и 42 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 9 часот, а ќе зајде во 20 часот и 41 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ