МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 септември 2018

Стразбур - Европарламентот ќе  гласа за суспензија на правото на глас на Унгарија во ЕУ.

Стразбур - Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер ќе се обрати пред Европарламентот за Состојбата во Унијата.

Брисел - Краен рок за Полска да одговори на барањата на Еврокомисијата во однос на реформата на правосудството.

Стразбур - Европарламентот ќе гласа за измени на законот за авторски права.

Стокхолм - Конечни резултати од парламентарните избори во Шведска.

Копенхаген - Европскиот огранок на Светската здравствена организација ќе објави извештај на европските здравствени трендови.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...