• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 13 септември 2018 година, 256-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 109 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 10 минути, а ќе зајде во 18 часот и 49 минути.

Денов трае 12 часа и 39 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 10 часот и 8 минути, а ќе зајде во 21 часот и 13 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...