• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Регионалниот пат од Охрид кон Свети Наум денеска од 13 часот се затвора за сообраќај во должина од 600 метри. 

Од јавното претпријатие „Македонија пат“ информираат дека ќе биде затворен патот од Билјанини извори кон хотелот Славија во должина од 600 метри. 

Забраната ќе трае до крајот на изведување на градежните работи. бак/сд/08:16

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ