Четиринаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје, торјца потешко

Четиринаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје, торјца потешко

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Вкупно 14 лица се повредени во сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Од нив, тројца се со тешки телесни повреди, а 11 со лесни повреди. 

Покрај ова, во четири од вкупно 15 сообраќајки е причинета материјална штета. 

Според полицискиот билтен, 44 возачи возеле побрзо од дозволеното, тројца биле под дејство на алкохол, а од сообраќај се исклучени и 11 возачи кои возеле пред да се стекнат со возачка дозвола и двајца возачи почетници.

Од сообраќај се исклучени и девет технички неисправни возила и девет нерегистрирани.

Во изминатото деноноќие издадени се и 75 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 64 возила. бак/са/08:31

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хумористична хит-серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...