• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Скопје, 31 август 2018н (МИА) - Возилата од јавниот превоз од утре, сабота (1.09.2018.година), ќе сообраќаат по зимсми возен ред, согласно одлуката за линиски превоз на патници, соопшти ЈСП Скопје.

Возниот ред на автобусите на ЈСП, како и на приватните превозници, може да се види на веб страницата www.jsp.com.mk. мд/са/12:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...