• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола

Пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Вечерва во 21:30 часот е пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола кај месноста викана Сопотско. 

Сообраќајот на овој пат беше во прекин поради превртено возило. ев/скс/21:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ