Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово, се пренасочува по автопатот

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово, се пренасочува по автопатот

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Поради одржување спортска манифестација организирана од општина Валандово, сообраќајот на патот Удово - Валандово е во прекин од 8:45 часот.

Како што соопштуваат од Автомото сојузот на Македонија сообраќајот ќе се пренасочува по автопатот. сст/09:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ