• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Нормализиран сообраќајот на влезот во Охрид

Нормализиран сообраќајот на влезот во Охрид

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Р1208 влез во Охрид до спојот со Р-1301 (до Сојузот на возачите на Охрид) во должина од 600 метри.

Од јавното претпријатие „Македонија пат“ информираат дека се завршени градежните работи поради кои од петокот во 13 часот до денеска беше затворен патниот правец. вј/сд/14:56

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ