Градежни работи на патот меѓу Драгобраште и Трстија, се пренасочува сообраќајот

Градежни работи на патот меѓу Драгобраште и Трстија, се пренасочува сообраќајот

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на делницата од регионалниот пат Р-2345, помеѓу селата Драгобраште и Трстија, кај Виница, денеска од 10 до 16 часот ќе биде во прекин поради изведување градежни активности.

Во тек на градежните работи сообраќајот ќе биде пренасочен по алтернативни патни правци.лв/скс/09:47

###

ФОТО: МИА архива

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

Од овој викенд Баварија повторно живее во знакот н...