• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот во прекин, повредените во болница

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот во прекин, повредените во болница

Кавадарци, 10 септември 2018 (МИА)Сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и трактор се случи попладнево на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот е во прекин, а повредените се префрлени во кавадаречката болница. Тие се вон животна опасност.

Сообраќајка кола трактор

Информацијата за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој рече дека увидот е во тек и оти најбрзо што може, сообраќајот на овој патен правец ќе биде нормализиран. свд/сст/17:34

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ