• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Санација на железнички премин во Илинден, сообраќајот со посебен режим

Санација на железнички премин во Илинден, сообраќајот со посебен режим

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Од 9 до 14 часот денеска ќе се врши санација на прекин преку железничка пруга во општина Илинден кај местото викано Плац.

Од општината информираат дека за време на санацијата, сообраќајот ќе се одвива со посебен режим обележан со сообраќајна сигнализација, а информацијата за пренасочување на сообраќајот за автобусите на ЈСП Скопје ќе биде објавена на официјалната страна на ЈСП Скопје. http//www.jsp.com.mk. бак/са/07:55

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ