Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга

Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга

Струга, 10 август 2018 (МИА) – Јавното комунално претпријатие од Струга постави бетонски столпчиња на тротоарите во централното градско подрачје.

Целта, како што информираат од претпријатието, е да се спречи качувањето возила на пешачките патеки и да се зголеми безбедноста на минувачите.

Несовесни возачи своите автомобили ги паркираа на тротоарите и оневозможуваа движење на пешаците. сс/рп/11:16

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...