• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Крводарителска акција во Василево

Крводарителска акција во Василево

Струмица, 15 август 2018 (МИА) - Во Василево денеска во организација на Црвен крст Струмица и Службата за трансфузиона медицина и во соработка и поддршка на општина Василево, се  спроведе акција на доброволно дарување крв.

Тринаесет граѓани од оваа општина ја покажаа својата хуманост, вработени во општинските служби и од населените места.

Организаторите се задоволни од одѕивот поради тоа што е период на годишни одмори и високи надворешни температури.

Акцијата се спроведе во просториите на локалната самоуправа во Василево.рт/скс/15:53

###

Р.Т.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ