Викенд забава во Зоолошката градина по повод почекот на новата учебна година

Викенд забава во Зоолошката градина по повод почекот на новата учебна година

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Зоолошката градина, која летово бележи рекордна посетеност, викендов организира забава за најмладите по повод почетокот на учебната година.

„Orange kids club“ ја организира забавата „Back to school“ и за најмладите ќе има бесплатен курс по танц, караоке, кловн и принцези...

Во недела планирана е претстава за деца „Принцот жаба“ во изведба на театарот „Крик“.

Летово забележани се неделно и по 11.000 посетители што е двојно повеќе во однос на минатото лето.скс/дма/08:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...