• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Денот на независноста неработен за сите граѓани на Македонија

Денот на независноста неработен за сите граѓани на Македонија

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 8 септември - Денот на независноста е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Годинава, 8 септември е во сабота, а Денот на независноста е прогласен за неработен согласно Законот за празници на Република Македонија. бак/са/09:42

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...