• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Братството на Бигорскиот манастир упати честитка до граѓаните за Денот на независноста

Братството на Бигорскиот манастир упати честитка до граѓаните за Денот на независноста

Дебар, 8 септември 2018 (МИА) – Честитка по повод 8 Септември - Денот на независноста на Република Македонија упати братството на манастирот „Свети Јован Крстител“, познат како Бигорски манастир.

- Братството на Свештената Бигорска Обител на сите граѓани на Република Македонија, радосно и срдечно, им го честита Денот на независноста. Вечен им спомен и слава на сите македонски родољупци и слободољупци. Бог нека ни ја сочува Татковината вечна и нека им вдахне родољубие на сите наши политичари, стои во честитката. вт/бак/15:42

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ