Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Без струја утре во одредени делови од денот ќе останат корисниците од општините Карпош, Гази Баба, Студеничани и Кисела Вода.

РЦУК по известување од ЕВН Македонија информира дека во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од ул.„Борка Талески“ во општина Карпош и корисниците од улиците „4“, „6“ и „7“ во с. Батинци во општина Студеничани.

Без струја Од 08:30 до 10 часот ќе бидат корисниците од ЕКО КЛУБ во кругот на МЗТ, дел од МЗТ (Заеднички служби), фирмата „Ариље Метал“ во близина на трафостаницата МЗТ и потрошувачите во близина на трафостаницата во општина Гази Баба, а од 8 до 13 часот корисниците од ул.„Благоја Гојан“ броевите 4А, 4Б, 14, 16, 18 и 20 во општина Кисела Вода. рп/13:53

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...