• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 април 2018, 

Туск утре наутро ќе објави соопштение за Брегзит

Туск утре наутро ќе објави соопштение за Брегзит

Брисел, 7 декември 2017 (МИА) - Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, утре ќе издаде соопштение за Брегзит, најави неговиот кабинет.

Не се наведуваат други детали, а еден официјален претставник на ЕУ соопшти дека новинарите ќе бидат известени во 7:50 часот по локално време.

Најавата за соопштението на Туск следи по неодамнешната посета на британската премиерка Тереза Мај на Брисел, каде што престојуваше за да се договори со ЕУ за терминот за напуштањето на унијата во 2019 година.  ир/21:25

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави де...

Ресторан кој и оние без пари не ги остава гладни

Доколку сте гладни, а немате пари, тука секогаш мо...

Прва кино проекција во Саудиска Арабија по 35 години

Во Саудиска Арабија, првпат по 35 години, граѓанит...

Пронајдена подморницата со која, наводно, Хитлер побегнал во Јужна Америка (видео)

Германската подморница со која, според теоретичари...

Идрис Елба во нова комедија на Нетфликс

Нетфликс го ангажираше комичарот Идрис Елба за сво...