• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Полицајци упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер Разак

Полицајци упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер Разак

Куала Лумпур, 16 мај 2018 (МИА) - Група полициајци вечерва упаднаа во домот на поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак.

Според очевидци, полицијаците пристигнале во куќата на Разак, набрзо откако тој се вратил од вечерната молитва во џамија.

Засега нема информации за причините за упадот на полицајците во домот на Разак.

Досега владејачката коалиција на Разак, Националниот фронт, претрпе пораз на изборите на 9 мај, по што викендов новите власти му забранија на поранешниот премиер да ја напушти земјата.

Во текот на изборната кампања опозицијата го обвинуваше Разак за злоупотреби на средства од државните фондови. сп/20:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.