• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Во Кисела Вода во новата учебна година 627 првачиња

Во Кисела Вода во новата учебна година 627 првачиња

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Во основните училишта на територија на Општина Кисела Вода првпат во училишните клучи седнаа 627 првачиња.

Првиот училишен ден, соопшти општината, e воедно и прв ден од “Неделата за безбедност во сообраќајот”. Овој проект го спроведуваат заедно општина Кисела Вода, одделението за превенција при СВР Скопје, како и ПСОН Кисела Вода и ПСОН Драчево. Во рамки на истиот, дечињата и нивните родители, но и возачите кои сообраќаа пред училиштата добија едукативни летоци со совети за безбедно учество во сообраќајот.скс/сд/14:47

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...