Подобрени условите за тренинзи и натпревари на спортската сала „Билјанини извори“

Подобрени условите за тренинзи и натпревари на спортската сала „Билјанини извори“

Охрид, 4 септември 2018 (МИА) - Јавното претпријатије „Билјанини извори“ со сопствени средства, согласно можностите изврши реновирање и освежување на ентериерот на спортската сала во Охрид.

Изминатите две седмици спроведена е санација на паркетот, направена е нова записничка маса, набавени се нови мрежи за головите за ракомет и мал фудбал, целосно се освежени со боја паркетот и ѕидовите покрај теренот.

Активностите се во насока на создавање достоинствени услови за тренинг, натпреварување и рекреација за сите клубови, федерации и рекреативци во објектот. аб/нд/14:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...