• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Се поставуваат автобуски постојки во општина Росоман

Се поставуваат автобуски постојки во општина Росоман

Кавадарци, 4 септември 2018 (МИА) - Се спроведуваат градежните работи за поставување на автобуски постојки на територијата на општина Росоман, информираше денеска росоманскиот градоначалник Бранко Јанев.

Тој наведе дека проектот е е плод на соработката на општина Росоман со компанијата „Дрекслмаер”.

- Ќе се постават пет автобуски постојки од кои три во Росоман, а по една во селата Сирково и Манастирец, изјави градоначалникот на Росоман. свд/см/14:57

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ