Територијалната противпожарна единица активна во средувањето на Кавадарци

Територијалната противпожарна единица активна во средувањето на Кавадарци

Кавадарци, 4 септември 2018 (МИА) - Кавадаречката Територијална противпожарна единица е активна на терен, во делот на средувањето на градот Кавадарци.

- Интензивно работиме на бојадисување на канделабри и електрични ормари, но активни сме и во ставањето во функција на оштетени сообраќајни знаци, појаснија од противпожарната единица.

Оттаму,  нагласија дека единицата на која првостепена задача и е противпожарната заштита, има и други интервенции, со кои се делува врз создавање услови за поубав и побезбеден живот за сите.свд/скс/14:59

###
Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...