• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Почна чистењето на Спомен костурницата во Струмица

Почна чистењето на Спомен костурницата во Струмица

Струмица, 6 септември 2018 (МИА) - Екипи од „Чистота” и „Градско зеленило“ при јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец” почна акција за генерално чистење на Спомен Костурницата на ридот Самораница над градот. 

Од претпријатието информираат дека чистењето ќе трае до крајот на неделата, а акцијата е во рамки на акивностите за одржување на спомен обележјата на територијата на општина Струмица. рт/бак/08:49

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ