• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Меѓународен турнир во одбојка за жени во Струмица

Меѓународен турнир во одбојка за жени во Струмица

Струмица, 7 септември 2018 (МИА) - По повод Денот на независноста - 8.септември  вечер во Струмица почнува меѓународниот одбојкарски турнир за жени.

На турнирот учествуваат екипите на „Виктори Волеј“ и „Наковски Волеј“ од Струмица, „Партизан“ од Белград (Србија) и „УМБ Тирана“ (Албанија).

Натпреварите се играат во салата на СОУ „Димитар Влахов“, а турнирот завршува в недела. рт/цр/13:47

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...