• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Пожар зафати делчевско возило во Кавадарци, повредени нема

Пожар зафати делчевско возило во Кавадарци, повредени нема

Кавадарци, 7 септември 2018 (МИА) - Пожар зафати делчевско возило вечерва на улицата „Шишка“, во близина на болницата во Кавадарци. Од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци информираат дека се работи за возило „форд ескорт“. 

- По дојава од полицијата, бевме на лице место со две возила и четворица пожарникари. Успеавме да спречиме поголема катастрофа, огнот не се прошири на околните возила и објекти, велат од противпожарната служба. свд/нд/21:21

Фото: МИА архива

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ