• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Потпишување договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Потпишување договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Министерот за локална самоуправа, Сухејил Фазлиу денеска ќе ги потпише договорите за кофинансирање на проекти за прекугранична соработка меѓу Република Македонија и Република Косово, финансирани од ИПА Програмата на Европската унија. 

На потпишувањето ќе говорат претставникот на Делегацијата на ЕУ во Скопје, Фреек Јанмаат и генералниот секретар на Министерството за локална самоуправа на Косово, Розафа Укимерај. дма/са/07:33

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...